وبلاگ

UPVC چیست؟

می 15, 2014  |   ارسال‌شده توسط:   |   مقالات   |   بدون نظر»

پلی ونیل   کلراید غیر پلاستیکی Unplasticized Poly Vinyl Chloride (UPVC )

upvc

upvc

مواد اصلی UPVC  را نفت خام و نمک طعام تشکیل میدهند . از نفت   خام ، اتیلن و از نمک ، کلر بدست می آید و از طریق پلیمر یزاسیون ، کلر، اتیلن ،   وینیل کلرید با هم ترکیب و پلی وینیل کلرید یا بصورت خلاصه PVC بدست می آید. که ماده ای   پلاستیکی و قابل ارتجاع است.

این ماده یک نوع   تنوع ترموپلاست مدرن است. در فرآیند تولید UPVC  با افزودن مواد   مختلفی چون ضربه گیر ها  (Impact Modifier)،   مواد ضد احتراق  (Heat Stabilizers)، پر کننده ها  (Fillers)، کمک کننده ها  (Processiny Aids)، روان کننده های داخلی و خارجی   (Internal & External Lubricants)  و رنگ های صنعتی   (Pigment) به دو ماده اصلی فوق، ترموپلاست   UPVC  به دست می آید که ترکیب جدیدی از ماده اولیه PVC بوده، ولی به علت خواص فیزیکی متفاوت این ماده جدید اصطلاحا   به آن یک ماده غیر پلاستیک اطلاق می شود.   امروزه PVC در کنار پلی اتیلن- پلی   پروپیلن- پلی استیرول به عنوان یک ماده استاندارد در زمینه های مختلف کاربرد   فراوانی دارد.

 

فرایند تولید پروفیل UPVC

این فرایند شامل دو مرحله اصلی می باشد:

1-       مرحله میکس و آماده سازی مواد اولیه در   دستگاه میکسر

2-      مرحله شکل دهی و تولید پروفیل در دستگاه   اکسترودر

در مرحله اول PVC و  افزودنی های دیگر ، با درصد مشخص توسط دستگاه   میکسر ترکیب سرد و گرم می شود . مواد ترکیب شده بین 12 تا 24 ساعت در دمای محیط می   ماند تا الکتریسیته ساکن حاصل از میکس از بین برود و دمای آن با دمای محیط یکسان   گردد .

مواد پس از مرحله میکس به صورت اتوماتیک   وارد دستگاههای اکسترودر میشود . پس از تنظیم و نصب قالب پروفیل مورد نیاز و هم   چنین قسمت های کالیبراتور و تانک های خنک کننده می بایست دمای سیلندر و دستگاه   اکسترودر و قالب به حد معین برسد . این میزان دما بسته به نوع سطح مقطع پروفیل   متفاوت است که معمولا برای سیلندر بین 165 تا 185 درجه سانتیگراد و برای قالب   بین 198 و 202 درجه سانتی گراد میتواند متغیر باشد .

دستگاه اکسترودر شامل دو عدد مارپیچ با   چرخش غیر همسو میباشد که مواد را به صورت یکنواخت از قسمت سیلو به طرف قالب   هدایت میکند . سیلندر دستگاه شامل چهار قسمت می باشد که هر کدام به ترتیب وظیفه   پیشگرم کردن مواد ، پلاستیسیته کردن تبدیل مواد به شکل خمیری خروج گازهای متصاعد   شده و در نهایت شکل گیری پروفیل را به عهده  دارند ، پس از خروج پروفغیل از قسمت کالیبره   و تانک های خنک کننده اطلاعات مربوط به پروفیل روی آن حک میشود . در نهایت   پروفیل وارد قسمت برش شده در ابعاد 6 متری برش داده و بسته بندی می گردد .

 

معرفی اجزای پنجره

1-       قاب و بازشو پنجره از جنس یو.پی.وی.سی (   پروفیل)

2-      زهواره یو.پی.وی.سی

3-      لاستیک درزبندی ای.پی.دی.ام

4-      پروفیل گالوانیزه

5-      شیشه دوجداره

6-      یراق آلات

 

 

upvc

upvc

مونتاژ درب و پنجره های UPVC

پروفیلهای مورد نظر با توجه به نوع سفارش   درب و پنجره انتخاب شده و پس از انجام محاسبات دقیق و مهندسی و آنالیز ابعاد درب   و پنجره ، طبق نقشه برش داده می شوند. سپس تعدادی از این پروفیلها به منظور   ایجاد شیار آب به دستگاه مربوطه منتقل می شوند.

همزمان باعملیات برش پروفیل UPVC  و ایجاد شیار آب ، پروفیلهای گالوانیزه برش   داده شده و درون آنها با پیچ محکم می شوند. بمنظور مقاوم سازی و تقویت درب و   پنجره های تولیدی ملزم به استفاده از پروفیل گالوانیزه با ضخامت مناسب در داخل   خانه اصلی پروفیل  UPVC  می باشیم. بکارگیری پروفیل گالوانیزه در داخل   پروفیل اصلی UPVC  و پیچ شدن یراق آلات روی قطعات تقویت شده، ضمن   کاهش خطر افتادگی بازشوهای پنجره، مقاومت درب و پنجره های ساخته شده از پروفیل UPVC  را افزایش می دهد

در ادامه در صورت نیازبه نصب دستگیره و   یراق آلات (برای بخشهای باز شو) سوراخها و شیارهای مورد نیاز توسط دستگاه روی   پروفیل تعبیه می شود. سپس پروفیلها طبق نقشه توسط دستگاه جوش به یکدیگر متصل می   شوند و با انتقال به دستگاه بعدی، پلیسه ها و زوائد ناشی از جوش در زوایای مختلف   از بین می رود.

در نهایت روی میز کار پس از تمیز کاریهای   جزئی و نهایی، یراق آلات روی درب و پنجره نصب میگردد. هر پنجره با توجه به شعاع   باز شو و بسته به ابعاد آن یراق آلات مخصوص به خود را دارد که در قسمتهای قاب و   لنگه پنجره نصب می گردند.این یراق آلات ازکیفیت بالا برخوردار بوده و از لحاظ   مقاومت در مقابل خوردگی بعنوان یکی از مهمترین خواص یراق آلات در رده مورد قبول   استانداردهای اروپایی میباشد همچنین استاندارد امنیت در مقابل سرقت نیز در یراق   آلات مورد استفاده رعایت شده است

اندازه گیری و نصب پنجره های UPVC

پنجره های UPVC  قابلیت نصب روی قاب های فلزی (Sub Frame ) و سازه های سیمانی، آجری و   … را دارد، در زمان آماده بودن درگاه پنجره عملیات اندازه گیری بوسیله ابزار   مناسب اعم از مترهای لیزری، مترهای نواری و سایر ابزار دقیق با دقت بالا اندازه   گیری و جهت تعیین نقشه پنجره ها به واحد طراحی ارائه میگردند

نصب پنجره های UPVC  ارتباط مستقیم با دوام و عملکرد این نوع از   پنجره ها دارد، عملیات نصب باید به گونه ای انجام شود که اهداف زیر حاصل گردند:

1- قابلیت تحمل بارهای زنده و مرده
2- جلوگیری   از تبادل صوت و حرارت
3- باز و بسته   شدن مطمئن
4- تمیز کردن   درگاه نصب
5- جایگذاری   پنجره و تراز کردن آن
6- انجام سوراخ   کاریهای لازم
7- ثابت کردن   پنجره در محل نصب با استفاده از پیچهای مناسب
8- نصب شیشه   ها و جا انداختن زهواره
9- درزبندی   نهایی با استفاده از تزریق فوم و سیلیکون
10- رگلاژ نهایی

استانداردهای تولید وآزمایشات مواد اولیه

برای تولید پروفیل میتوان از مواد اولیه   دست نخورده ، مواد بازیافت شده و مواد قابل بازیافت استفاده نمود. کاربرد این   مواد با توجه به استاندارد کیفیت RAL-GZ 716/1 تحت شرایط و آزمایشات خاصی قابل قبول   میباشد.

کاربرد مجدد مواد با فرمول یکسان توسط   همان کارگاهی که قبلاً آنها را تولید کرده در صورتی که به کیفیت پروفیلها صدمه   نزنند و عاری از هر گونه مواد نرم کننده و مواد خارجی باشند تحت شرایط خاصی   امکان پذیر میباشد.

مواد بازیافت شده و     قابل بازیافت

کاربرد مواد اولیه دست     نخورده

استاندارد

نوع آزمایش

≥ 71 °C

≥ 75 °C

DIN EN ISO 306

دمای نرمی ویکات VST/B50

≥ 20 Kg/m²

≥ 20 Kg/m²

DIN EN ISO     179,1eA

مقاومت ضربه ای چارپی

≥ 2000 N/mm²

≥ 2200 N/mm²

DIN EN ISO 178

DIN EN ISO     527-1-3

مدول الاستیسیته مدول خمشی Ef مدول کششی Et

≥ 30 min

DIN 53381-1

زمان پایداری

tst

 

آزمایشات مربوط به پروفیل تولیدی

1- شکل ظاهری و شرایط تولید

حین فرآیند تولید انواع سطح مقطع پروفیل،   تعداد نمونه های مشخصی جهت انجام آزمایشات از تولید اخذ می گردد. این نمونه ها   پس از بررسی شکل ظاهری بمدت 12 تا 24 ساعت در آزمایشگاه نگهداری شده و سپس مورد   تستهای مختلف طبق استاندارد RAL GZ 716/1 قرار می گیرد.سطوح خارجی پروفیل ها که در   معرض دید قرار دارند لازم است دارای رنگ سفید یکنواخت بوده و عاری از هر گونه   اجسام خارجی ، حفره ، ترک ، حباب و سایر معایب باشند .

2-مقاومت در برابر ضربه ناشی از سقوط جرم   در دماهای پایین:(Impact   resistance by falling mass at low temperature)

در این آزمایش ابتدا 10 نمونه cm 30 در دستگاه Freezer قرار داده و تا دمایc º 15به مدت حداقل یکساعت نگهداری می شوند سپس   توسط جرم kg 1   از ارتفاع mm 1500   مورد تست ضربه قرار می گیرند .  طبق استاندارد   RAL   نباید بیش از 10%  از نمونه ها ( بیش از یک پروفیل ) شکسته   شود.

3-رفتار پس از گرم شدن :                    (Behavior after heating)

cm 22 به مدت نیم ساعت در دمای ºc 150 گرم شده سپس در دمای محیط   خنک می گردد و پس از انجام آزمایش نمونه باید فاقد هر گونه تغییر شکل ظاهری (اعم   از چروک، ترک، …) باشد.

4-تست جرم واحد طول:

نمونه mm 250   با دقت mm 1 اندازه گیری شده و جرم آن با   دقت gr 1 سنجیده می شود. جرم واحد   محاسبه شده نباید کمتر از 95% مقدار اسمی آن طبق استانداردهای ارائه شده باشد.

5- برگشت حرارت:    (Heat reversion)

سه مقطع پروفیل mm220 انتخاب و با دو خط به فاصله   تقریبی mm 200   در دو سمت سطح به صورت عمود بر محور پروفیل نشان گذاری می شوند. این نمونه ها پس   از نشانه گذاری در کوره با دمای ºc 100 به مدت یکساعت قرار میگیرد. و پس از خنک   شدن در دمای محیط مجدداً نشانه ها اندازه گیری می شود. برای هر نمونه و هر جفت   علامت، ضریب برگشت حرارت به درصد محاسبه می شود.

طبق استاندارد RAL جهت پروفیلهای فرعی نباید   درصد اختلاف برگشت حرارت بیش از 3% و برای پروفیلهای اصلی بیش از 2% باشد. ضمناً   برای پروفیلهای اصلی اختلاف درصد برگشت حرارت بین دو طرف سطح نیز نباید بیشتر از   4/0 % باشد.

6- تست ابعاد و هندسه پروفیل

ابعاد بیرونی و عملی سطح مقطع پروفیلها   همچنین ضخامت جداره های داخلی و هندسه پروفیل با استفاده از ابزارهای با دقت   زیاد،  اندازه گیری   و با استانداردهای ارائه شده مقایسه می گردد.

7- تست کجی

به منظور اندازه گیری انحراف محور طولی   پروفیل، دو نمونه mm 1000   به صورت آینه وار روی یکدیگر قرار می گیرند و با وسیله اندازه گیری دقیق فاصله   ایجاد شده در تمام محور طولی دو پروفیل اندازه گیری می شود. این انحراف نباید از   mm 1 در کل طول یکمتر تجاوز کند.

8- تست جوش:

سطح مقطع های پروفیل پس از مرحله جوش به   صورت نمونه در آزمایشگاه تحت تست جوش قرار می گیرند. بر اساس استاندارد RAL هر یک از این سطح مقطع ها   باید تحت نیروی مشخصی که محاسبه شده است به مرحله شکست برسند و در صورتیکه زودتر   از میزان نیروی تعریف شده پروفیل شکسته شود محموله تولیدی مردود شناخته خواهد   شد.

تاریخچه پیدایش شیشه های دو جداره

استفاده از شیشه توسط رومی ها در حدود   هزار سال قبل از میلاد مسیح رایج بوده است و استفاده عمومی از آن نیز به حدود   200 سال قبل باز می گردد که از آن زمان شیشه ها با ابعاد مختلف وارد زندگی عموم   مردم گردیدند.

در سال 1865 میلادی صاحب یک مغازه شیشه   فروشی در شهر نیویورک با ابتکار خویش حق ثبت و امتیاز بهره برداری از شیشه های   عایق دوجداره غیر نفوذ در ایالت متحده را بدست آورد. او با مطالعه و آزمایش   اثبات کرد که با استفاده از شیشه های دو جداره می توان از خروج گرما و سرمای   داخل ساختمان به خارج جلوگیری کرد و هوای داخل محیط را بهتر محافظت نمود. پنجره   های دارای دو یا چند جداره استاندارد، از اتصال دو یا چند شیشه که بطور موازی ئ   در مقابل یکدیگر برای روی یک چهارچوب پروفیل آلومینیومی قرارگرفته اند تشکیل شده   است.

امروزه دیوارهای خشتی و گلی ستنی جای خود   را به دیواره های شیشه ای مرتفع براق و درخشان داده اند . این سطوح زیبای رنگی   به گونه ای طراحی و اجرا شده اند که بخوبی می توانند در برابر سرما و گرمای محیط   خارجی مقاومت کرده و ضمن حفظ زیبایی محیط ، آسایش و اطمینان را برای استفاده   کنندگان به ارمغان آورند.

در صنعت معماری نوین ، دیوارهای ساخته شده   از جنس شیشه های رنگارنگ رفلکس مورد علاقه و توجه زیاد استفاده کنندگان   قرارگرفته است.

فرایند تولید شیشه دو جداره

در ابتدا جامهای شیشه بوسیله دستگاه حمل   بر روی رکهای دستگاه حمل اتوماتیک قرار گرفته و به تعدادی که اپراتور مشخص می کند   به میز برش اتوماتیک انتقال می یابد . سپس اندازه شیشه های مورد نظر توسط نرم   افزار بهینه سازی جهت به حداقل رساندن ضایعات توسط دستگاه طراحی و سپس برش داده   می شود. شیشه ها پس از جداسازی به خط تولید شیشه دو جداره منتقل می شود ابتدا   شیشه ها با آب سختی گیری شده بطور کامل شسته شده و پس از کنترل کیفی به مرحله   بعدی منتقل می گردد.

به موازات مراحل مذکور فریم های ما بین دو   جدار (Spacer)   توسط دستگاه خم کن  (Bending)بر اساس اندازه شیشه خم و   برش داده میشود و داخل فریم از مواد رطوبت گیر پر می شود. سپس دو لبه فریم توسط   دستگاه بوتیل چسب زده می شود که بمنظور درزگیری و قرار گرفتن اسپیسر مابین دو   شیشه و چسبیدن آنها به یکدیگر  می باشد. فریم   ها جهت نصب روی شیشه انتقال می یابد  شیشه ها پس از نصب فریم به دستگاه پرس منتقل می شود و همزمان گاز آرگون   به صورت اتوماتیک به داخل شیشه دو جداره تزریق می شود سپس توسط روبات محیط شیشه   دو جداره با چسب پلی سولفید به منظور درزبندی ثانویه پر می شود.

 

استاندارد تولید شیشه دو جداره

تولید شیشه دو جداره با توجه به شرایط   موجود و نیازهای جامعه طبق استاندارد ملی ایران صورت میگیرد . در تدوین این   استاندارد تا حد امکان استانداردهای کشورهای صنعتی پیشرفته و بین المللی لحاظ   شده است . از جمله این منابع میتوان به موارد ذیل اشاره نمود :

1- ASTM E546-1988(Reapproved 1999)

2- Standard test method for frost point of   sealed insulating glass units ASTM E773-2001

3-Standard test method for accelerated weathering of sealed insulating   glass

4- CAN / CGSB 12.8 m.76

5- Insulating glass units

هدف از این استاندارد تعیین روش های آزمون   ، شیشه های دو جداره به منظور بررسی و حصول اطمینان از کیفیت آنها می باشد .

جهت انجام آزمایشات نمونه هایی با ابعاد  350×500±5mm   در نظر گرفته می شود .

حد اقل تعداد نمونه ها باید 20 عدد از یک   محصول باشد .

کلیه نمونه ها باید حداقل به مدت 2 هفته   در محیط آزمایشگاهی با دمای °c2±23 به صورت عمودی قرار گرفته   باشندتا وضعیت ظاهری آزمونه ها از لحاظ عدم وجود هرگونه خرابی ویا ترک خوردگی   بررسی شود .

آزمونهای استاندارد شیشه های دو جداره

1-       آزمون تعیین نقطه برفک

2-      آزمون پایداری در برابر محیط هایی با   رطوبت بالا

3-      آزمون چرخه های آب و هوایی تسریع شده

4-      آزمون مه گرفتگی

5-      آزمون تعیین ضخامت محفظه هوا

6-      آزمون تعیین ضخامت قطعه شیشه دوجداره

7-      آزمون تعیین ابعاد شیشه دوجداره

افزودنی ها

با افزودن موادی مانند ضربه‌گیرها (Impact Modifiers ) ، کاهش‌دهنده‌های سرعت   اشتعال یا متعادل کننده‌های گرما (Heat Stabilizers )، پر کننده‌ها (Fillers )، کمک فرایندها (Processing Aids ) و روان‌کننده‌های داخلی و   خارجی (Internal   & External   Lubricants   ) و در صورت نیاز رنگ‌های صنعتی (Pigments ) و اکسیـد تیتانیوم (Tio2 ) به نفت خام و نمک طعام   ماده جدیدی بدست می‌آید که هر چند خمیر مایه آن PVC است لیکن خواص فیزیکی   متفاوتی داشته و به آن ماده غیر پلاستیک یا UPVC  اطلاق می‌شود.

Un plasticized Poly Vinyl Chloride که مختصرا UPVC  نامیده می شود ماده‌ای سخت است و در واقع یک   نوع پلاستیک حرارت دیده (Thermo plats ) می باشد که در فرایند تولید، از طریق   اکسترودر شدن به شکل مقاطع مختلف (Profiles ) در آورده می شود.

طیف وسیعی از محصولات را می توان با UPVC  تولید نمود که برای نمونه می توان به پروفیل   های قابل مصرف در ساخت درو پنجره، کرکره، کف پوش، سقف کاذب، کابل‌های ایزوله،   چرم مصنوعی، ورق PVC   ، محافظ قرص، کیسه خون و سرم اشاره کرد.

در ساخت درو پنجره از جنس UPVC  از پروفیل های مناسب که دارای غلظت بالای مواد   متشکله هستند استفاده می شود تا استحکام کافی را داشته باشند.

UPVC    بعلت داشتن امتیازات   زیاد و خاص از اواخر دهه 60 وارد بازار شد و جای خود را در بازارهای جهانی پیدا   نمود . در حال حاضر UPVC    نسبت به سایر مواد   پلیمری از امتیازات بالاتری برخوردار بوده ودرصد مصرف بیشتری را به خود اختصاص   داده است ( بیش از 60% از سهم بازار).

 

تاریخچه پیدایش درب و پنجره های UPVC  و شیشه های دو جداره

ساخت درب و پنجره های UPVC حدوداً درسال 1960   میلادی در اروپا آغاز گردید.با پیشرفت تکنو لوژی و افزایش هزینه تولید درب و   پنجره چوبی ‌،آهنی و آلمینیومی استفاده از درب وپنجره های UPVC رونق روز افزون یافته   است. سهولت ایجاد تنوع در طرح ورنگ و استقامت فیزیکی و پایداری در برابر شرایط   جوی متفاوت و همچنین قابلیت با ز یافت بودن UPVC  به کار رفته در ساخت این نوع درب و پنجره موجب   تحولات عمده ای در این صنعت گردیده است .

upvc

upvc

تاریخچه تولید درب و پنجره UPVC  در ایران

در ایران اولین بار در اواخر دهه 50 واحد   تولید پروفیل و ساخت درب وپنجره UPVC    حد فاصل شهرستان های   بندرانزلی و رشت احداث گردیدو با این که در سال های بعد واحدهای تولیدی دیگری در   این زمینه احداث گردیده است.لیکن به دلایل مختلف واحدهای موجود از تکنولوژی   کنونی بر خوردار نبوده و حجم عمده پروفیل مصرفی واحدهای مونتاژ از منابع خارجی   تامین می گردد.امروزه در کشورهای اروپائی بیش از 75% سهم بازار درب وپنجره متعلق   به پنجره های UPVC می باشد به   طوری که به عنوان مثال در سال 1997 حدود 84 میلیون پنجره UPVC در اروپا فروخته شده است   .

ویژگیهای درو پنجره‌های UPVC

1- استحکام
2- زیبایی فوق‌العاده
3- صرفه جوئی در مصرف انرژی تا 40%
4- کاهش آلودگی صوتی تا میزان
5- پائین بودن ضریب انتقال حرارتی
6- حفظ محیط زیست از طریق بازیافت
7- مانع ورود گردو غبار و دود و گازهای موجود از محیط بیرون به داخل
8- مقاوم در برابر شرایط مختلف آب و هوایی
9- مقاوم در مقابل نفوذ اشعه ماوراء بنفش خورشید
10- عدم اشتعال در هنگام آتش سوزی و حریق
11- مقاوم در برابر زنگ زدگی ،خوردگی و رطوبت هوا
12- ایمن در برابر سرقت
13- بی نیاز به صرف هزینه رنگ آمیزی
14- تنوع در طرح و تطابق با هر نوع معماری
15- تنوع در رنگ
16- نظافت راحت و آسان
17- نصب آسان
18- ثبات رنگ در برابر اشعه خورشید
19- مقاوم در برابر عوامل خوردگی – اسیدها و بازها   و موارد شیمیایی
20- مقرون به صرفه
21- تنوع در طرح و نوع بازشوها
22- تقویت مضاعف با استفاده از پروفیل گالوانیزه
23- عدم نیاز به سرویسهای مکرر
24- قابلیت استفاده از روکشهای رنگی
25- قابلیت بازیافت

 

صرفه جوئی در مصرف انرژی
با توجه به اعلام تحقیقات سازمان بهینه سازی مصرف سوخت در ایران در حدود 45% از   اتلاف انرژی از طریق پنجره های صورت می گیرد. در این خصوص بخش ساختمان با داشتن   سهم حدودا 35 درصدی در مصرف انرژی یکی از صنایعی است که سهم بالایی را در این   زمینه به خود اختصاص داده است. در صورتیکه در زمستان به قاب پنجره و شیشه آن دست   بزنید خواهید دید که سرد است و این دلیل تبادل حرارتی بین قاب پنجره و شیشه با   فضای بیرون است.
برای رفع این مشکل با استفاده از پنجره UPVC    و شیشه دو جداره تبادل   حرارتی از طریق پنجره به حداقل ممکن خواهد رسید.

 

قفل و یراق آلات سیستم درو پنجره

با بکارگیری پیشرفته ترین قفل و یراق   تحولی اساسی در سیستم قفل و یراق آلات درو پنجره به وجود آمده است. طراحی ویژه   این یراق آلات به گونه ای است  که درو پنجره   را از چهار جهت احاطه کرده و باعث می گردد که با چرخش یک دستگیره در یا پنجره   توسط قفل های قارچی شکل به قاب هایشان محکم گردند که این خود سبب ایمنی بالای در   و پنجره ها می گردد.

بشکرانه طراحی خاص قفل ها و لولاهای   نگهدارنده در و پنجره به قاب ،امکان بازو بسته کردن درها و پنجره ها در حالت های   زیر میسر است

1- یراق یک طرفه
2- یراق دو طرفه
3- یراق کشویی
4- یراق کشویی – لغزشی نیمه اتوماتیک
5- یراق کشویی – لغزشی تمام اتوماتیک
6- یراق تاشو
این یراق آلات از استحکام و کیفیت بالایی برخوردار بوده و دارای عمری طولانی می باشند.

 

عایق در مقابل نفوذ آب

در سیستم پنجره UPVC  ، طراحی دقیق و مهندسی پروفیل و آب بندها   ودرزگیرها در سراسرقاب و پنجره، عدم نفوذ آب به داخل ساختمان را  تضمین می نماید. این موضوع در نواحی دارای   بارش فراوان و مستمر مانند شمال کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است. با این حال   در بدنه پروفیل ها آبروهایی تعبیه شده است که در صورت نفوذ احتمالی آب بداخل   پنجره ، آب بطور خودکار از پنجره خارج میگردد.

 

مانع ورود گرد و غبار و دود

مهمترین ویژگی سیستم در و پنجره های UPVC  قابلیت آنها در ممانعت از نفوذ گرد و غبار و   دود و دیگر ذرات معلق موجود در فضای بیرون محل سکونت است. این بخاطر نوارهای   درزگیر و مکانیزم یراق آلات و قفل های ویژه ای است که در آنها بکار برده شده است   .

استفاده ازاین سیستم خصوصا در اماکنی که   آلودگی شدت بیشتری دارد  توصیه میگردد   تا شرایط زندگی بهتری فراهم گردد.

 

مقاوم در برابر شرایط مختلف آب و هوایی

پروفیل‌های UPVC  بکار گرفته شده در درو پنجره‌ها دارای استحکام   و عمر بسیار طولانی می‌باشند و به جهت داشتن  نوارهای آب بندی دوگانه بر روی درها و پنجره‌ها   و چهار چوب آنها در مواجه با آب، باران، صدا، گردوغبار و دود و دم موجود در محیط   بیرون مقاوم بوده و در مقابل باد و طوفان تا شدت 150 کیلومتر در ساعت بدون لرزش   می‌باشند.

 

عدم اشتعال به هنگام آتش سوزی

پروفیل سیستم پنجره UPVC  به سبب ترکیب با CPE که نوعی تعدیل کننده UPVC  می‌باشد، در برابر آتش مقاوم بوده و شعله ور   نمی‌شود و خود به تنهایی قابل اشتعال نبوده و از گسترش آتش جلوگیری می‌کند.

شعله های معمولی نظیر شعله کبریت بر   پروفیل های UPVC  بی اثر است و آن‌ها را نمی سوزاند. افزودن   مقادیر مناسبی از تثبیت کننده های حرارتی ، مقاومت پروفیل ها را در مقابل حرارت   افزایش داده و مانع از آسیب دیدن در و پنجره ها در مجاورت هوای آزاد و حرارت   حاصل از تابش خورشید می گردد . پروفیلهای UPVC وقتی در مجاورت جریان   آتش قرار می گیرند بسیار آهسته می سوزند.

 

نظافت آسان

پروفیل ها می توانند متناسب با نوع آلوده   کننده نظافت شوند. لیکن بهترین پاک کننده آب و صابون است. صابون و آب از تشکیل   الکتریسته و جذب گردو غبار ودوده محافظت می نماید. در صورت بروز خراشیدگی در سطح   پروفیل آنرا با مایع وکانول برطرف نمائید.لازم به تذکر است که استفاده از بنزین   و مواد اسیدی سطح پروفیل را از بین می‌برد.

جدول مواد مختلف برای پاک نمودن در و پنجره‌های UPVC

نوع ماده

ماده و وسیله پاک     کننده

کاردک ‌و‌ پارچه‌ خشک

پارچه‌ خشک

آب

برس ‌وآب

ماده‌ پاک‌ کننده

قیر

×

مداد

×

رنگ

×

چربی

×

بتونه

×

چسب

×

دوده

×

لاک

×

واکس

×

سیمان

×

گچ

×

نصب آسان

نصب در و پنجره های UPVC  ،از طریق پیچ ومهره کردن آنها به قاب فلزی   اولیه و یا سازه های سیمانی ،آجری و… صورت می پذیرد و تمام فواصل و شکافها از   طریق تزریق فوم و سیلیکون پوشانده می شود که این خود سبب سهولت و سرعت در نصب می   گردد.

 

مقاوم در مقابل اشعه ماوراء بنفش خورشید

تابش اشعه ماوراء بنفش خورشید عامل اصلی   از بین بردن رنگ اشیاء است. موادی که به PVC   افزوده می شود موجب مقاومت در مقابل رنگ پریدگی پروفیل میگردد.از طرفی اکسید   تیتانیوم موجود در پروفیل نیز انعکاس اشعه ماوراءبنفش خورشید از سطـح پروفیل را   موجب می شود.

 

استحکام

ساختمان پروفیل از طراحی خاصی که آمیخته   از کانالها و دیواره ها بصورت طولی و عرضی می باشد تشکیل می شود که ضمن سبک تر   شدن وزن سازه موجب استحکام پروفیل ها نیز می گردد. علاوه براین ،وارد کردن   پروفیل های فلزی گالوانیزه به ضخامت 5/1 میلیمتر و متناسب با فضای بعضی از   کانالها، تقویت مضاعف پروفیل ها را سبب گشته واین امکان را میسر می سازد تا نصب   یراق آلات و پیچ کردن آنها در داخل پروفیل های فلزی میسر گرددو دوام و کارائی   یراق آلات راحفظ نماید.

 

امکان تبادل هوا

یکی از ویژگیهای جالب درو پنجره های UPVC  ، امکان چرخش آنها حول محور عمودی و افقی است   .با انتخاب حالت مورب (Tilt)   محور عمودی پنجره با محور عمودی قاب زاویـــه ای 15 درجـــه می سازد، در این   حالت پنجره از قسمت بالا باز شده و با ایجاد شکافی 15 درجه امکان تبادل هوای   داخل با هوای بیرون را میسر می سازد(بدون آنکه پنجره بطور کامل باز شده باشد).   با انتخاب حالت چرخش (Turn)،
محور افقی پنجره با محور افقی قاب ، زاویه ای حداکثر 180 درجه می سازد تا   بیشترین تبادل هوا بین محیط داخل و بیرون امکان پذیر گردد.

 

تنوع در ساخت

از ویژگیهای پروفیل های UPVC  قابلیت خم شدن آن است و می توان آنرا به هر   نوع انحناء و قوس مورد نیاز در آورد. پنجره ها به گونه ای طراحی شده اند که نصب   توری و پرده های کرکره ای با قاب UPVC    برروی آنها امکان پذیر   میگردد.

 

پایداری در برابر زنگ زدگی و پوسیدگی

درو پنجره‌های UPVC  به علت استفاده از تقویت کننده های گالوانیزه   در داخل کلیه پروفیل ها و یراق آلات ،در برابر زنگ زدگی و خوردگی و مواد شیمیائی   موجود در هوا بسیار مقاوم هستند.

 

مقاومت در برابر زلزله

صنعت ساختمان و معماری نوین بدلیل رعایت   مسایل ایمنی از قبیل مقاومت در برابر زلزله و جلوگیری از بروز هزینه های احتمالی   آن روزبه روز در حال تحول و دگرگونی در سطح جهان می باشد.

محققان با بررسی خسارات زلزله و حرکات   احتمالی زلزله سازه دریافته اند که نماهایی که با موارد مصرفی از قبیل سیمان و   فلز نصب می گردند باعث ایجاد ازدیاد بار مرده در یک جهت سازه شده و در هنگام   زلزله در سازه ایجاد پیچش می نماید. لذا استفاده از نمای UPVC  یکی از بهترین گزینه ها جهت سبک سازی و ضد   زلزله نمودن سازه ها می باشد.

 

آلودگی صوتی

بررسی اثرات مخرب آلودگی صوتی بر روی   انسان و نقش مؤثر پنجره دوجداره UPVC    در کاهش اثرات آن

  •    ناشنوایی شغلی:   از مدتها پیش آلودگی صوتی یکی از علل ناشنوایی تشخیص داده شده است. کار و زندگی در   صدای زیاد سبب تغییر موقت و یا دائم در آستانه شنوایی می گردد. بنا به عقیده   متخصصان تغییر در آستانه شنوایی حداقل به اندازه 25 دسی بل در بسامدهای 500 و   1000 و 2000 هرتز ضعف شنوایی نامیده می شود.
  •    اثرات روانی   صدا: صدا سبب بی دقتی و کم شدن فعالیتهای مغزی و ناهماهنگی کارهای فکری می گردد.
  •    اثرات عمومی   صدا: صدا ی زیاد منجر به ظهور علائمی مانند تهوع، استفراغ و سرگیجه می شود که   علت آن تحریکات بیش از اندازه و دائمی لابیرنت گوش می باشد.
  •    اثرات فیزیولوژیک   صدا: صدا باعث افزایش ضربان قلب و بالا رفتن میزان اکسیژن مصرفی و افزایش فشار خون   می‌گردد.

 

مقایسه انواع پنجره ها از نظر خصوصیات فنی   و کیفی

خصوصیات فنی و کیفی

پنجره های چوبی

پنجره های فلزی

پنجره های آلومینیومی

پنجره های UPVC

زنگ زدگی/پوسیدگی و     خوردگی

×

×

رسوب پذیری

×

×

×

انتقال حرارت

×

×

×

انتقال صوت

×

×

×

نفوذ گرد و غبار

×

×

×

نفوذ رطوبت

×

×

×

نیاز به رنگ آمیزی

×

×

قابلیت شستشو

×

×

وزن سبک

×

×

سرعت بالای تولید

×

سرعت در نصب

×

 

حالا چگونه از اثرات صدا جلوگیری کنیم؟

با توجه به آزمایشات انجام گرفته در علم   پزشکی، محیطی به دور از هرگونه آلودگی صوتی تاثیر بسزایی در سلامت جسم و روان   انسان دارد، چراکه محیط آرام زندگی باعث تمدد اعصاب و در نتیجه افزایش بازدهی   انسان می شود. یکی از راههای مؤثر در کاهش آلودگی صوتی، استفاده از سیستم در و   پنجره مناسب می‌باشد. سیستم در و پنجره دوجداره UPVC  می تواند کمکی موثر در کاهش آلودگی صوتی باشد.   سیستم در پنجره دو جداره UPVC    با کاهش آلودگی صوتی   در محیط زندگی، آرامش و آسایش را برای شما به ارمغان می آورد. شما می توانید با   توجه به میزان صدای موجود در محیط کار یا زندگی خود با انتخاب پنجره UPVC  و ضخامت مناسب شیشه، حداقل صدا را در محیط   زندگی یا کار خود داشته باشید. با انتخاب سیستم پنجره دو جداره صداهای تحریک   کننده اعصاب و روان را تا میزان 40-30 دسی بل کاهش دهید و آرامش و سکوت را برای   خود فراهم آورید.

پدیده آلودگی صوتی بخشی از مشکلات عمده   زندگی در شهر های بزرگ خصوصا شهر های صنعتی است که ناخواسته در رفتارهای احتمالی   و سلامتی روح و روان شهروندان اثرات سوء و قابل مشاهده‌ای بجا می‌گذارد. استفاده   از درو پنجره‌های UPVC  با شیشه‌های دوجداره میزان صدا را تا 40 دسی   بل کاهش می دهد. که در سلامتی روح وروان افراد جامعه مؤثر می‌باشد.

تحقیقات صورت گرفته در علم پزشکی گواه   براین است که صدای بیش از اندازه بر سلامت ما تاثیر به سزایی دارد. با بکارگیری   درو پنجره‌های UPVC  این امکان برای شما فراهم میگردد تا به تناسب   نیازهای شخصی خود میزان آلودگی صوتی را کاهش دهید. بسته به سطح صدای موجود (دی   سی بل) می‌توانید از مشاوره ما در زمینه نوع شیشه و نوع قاب آن (ازمواد ترکیبی   باشد یا مواد دیگر) استفاده نمائید. پنجره‌های عایق صوت برای گذاشتن نقطه پایان   به صداهای آزاردهنده و فراهم نمودن آرامش و سکوت وسیله‌ای مناسب هستند.

ضمیمه 1: نمونه ای از تبلیغات ضد یو پی وی سی

مقايسه سيستم درب و پنجره هاي آلومينيومي با پي وي سي

آلومينيوم فلزي است بهادار ، قابل بازيافت ، سبك ، بادوام ، مقاوم ، دوست دار محيط زيست و از نظر زيست محيطي سازگار با بدن انسان كه به سبب ويژگي و قابليت هاي خاص از زمانهاي دور و از ديرباز مورد توجه قرارگرفته است ، بطوريكه هم اكنون در صنايع مختلفي همچون توليد ورقهاي كامپوزيت و درب و پنجره و نماهاي شيشه اي در صنعت ساختمان مورد استفاده قرارگرفته و نقش مهمي را در اين صنعت ايفا مي نمايد .

در دهه اخير نوع جديدي از پروفيل جهت توليد درب و پنجره هاي آلومينيومي با طراحي خاص و اختصاصي و محاسبات فني – مهندسي ، با ورود مستقيم پروفيل و يا بصورت ورود تكنولوژي ساخت و انجام مهندسي معكوس ، جايگزين درب و پنجره هاي سنتي آلومينيوم شده كه عليرغم ظرافت ، زيبايي و دوام ، بدليل طراحي خاص مهندسي ، سبك بوده و به سبب استفاده از قطعات و يراق آلات مخصوص نيازي به تقويت با ميلگرد ندارند .

در چند سال گذشته بدون توجه به شرايط خاص اقليمي و آب و هوايي كشور در مقايسه با كشورهاي اروپايي ، اقدام به ورود يا توليد پروفيل درب و پنجره PVC به كشور شده كه با نگرش به عدم وجود دانش فني و علمي و نيز قطعات نادرست و البته وسيع و گسترده ، تب تندي را در ميان برخي از مصرف كنندگان ، ايجاد و بخشي از بازار مصرف در ساخت و ساز صنعت ساختمان و تامين درب و پنجره و نماي شيشه اي را بخود اختصاص داده است . ديري نخواهد پائيد كه با بالا رفتن سطح آگاهي و علمي مصرف كنندگان و تجارب استفاده از اين نوع درب و پنجره ها و پوشش نما و بروز مشكلات بر اثر مرور زمان ، سير نزولي ايجاد شده و در بازار مصرف پروفيلهاي PVC بسرعت و بنحوي كاملاً محسوس ، ركود حاصل شود ، ولي آيا بهتر نيست قبل از اينكه تجربه اي تلخ و هزينه بر و با از بين بردن سرمايه ملي را پشت سر بگذارانيم ، از هم اكنون فكري بحال آن بكنيم .

با وجود مشكلات شناخته شده و تبعاتي كه به كارگيري و استفاده از PVC در ساخت درب و پنجره و كاربرد آن در نماي ساختمان ها ايجاد مي نمايد ، بحث ديگري در ميان برخي توليد كنندگان اين محصول در جهت حفظ بازار مصرف PVC باز شد و آن جايگزيني درب و پنجره با متريال UPVC  بجاي PVC بود .

اين موضوع در حالي است كه 90 درصد آنچه در بازار موجود است ، اساساً UPVC  نيست ، زيرا قيمت UPVC  دو برابر قيمت PVC است كه استفاده از آن را براي اكثر مصرف كنندگان غيرمقرون بصرفه مي نمايد .

تنها جنبه تبليغي در عرضه درب و پنجره هاي PVC بدون توجه به مشكلات آنها ، معايب و نواقص آن نسبت به آلومينيوم ، مطرح نمودن بحث عايق بودن PVC يا UPVC با توجه به مواد مصرفي در آن در مقايسه با آلومينيوم است كه در اين زمينه كارشناسان ، متخصصين و مهندسين صنعت آلومينيوم براي رفع اين نقيصه ، مبادرت به طراحي و توليد نوع جديدي از پروفيل آلومينيومي بنام ترمال برك نمودند . پروفيل هاي ترمال برك مورد استفاده در صنعت ساخت درب و پنجره با تعبيه يك تسمه از جنس پلي آميد با تركيب خاص كه تا 220 درجه حرارت و 50 درجه برودت را تحمل مي كند، در واقع براي رفع اين نقيصه ، مناسب شده است .

اين نوار پلي آميد بدليل جداكردن لايه بيروني پروفيل چهارچوب و لنگه از لايه داخلي اين نوع پروفيل ها و عايق نمودن آن در مقابل حرارت و برودت با مكانيزم پرس كردن تسمه پلي آميد در بين جداره بيروني و داخلي چهارچوب و لنگه پروفيل درب و پنجره ، از انتقال دما از فضاي داخل به بيرون و بالعكس جلوگيري كرده و مانع از افت شديد حرارت و برودت دماي محيط داخل ساختمان ها شده و نهايتاً سبب صرفه جويي در مصرف سوخت و انرژي مي گردد . نتيجتاً عمر دستگاههاي مولد حرارت و برودت در ساختمانها را افزايش داده و موجب صرفه جويي و جلوگيري از هدر رفتن منابع مالي و اقتصادي مي گردد .

نكته ديگر قابل تامل در سيستم درب و پنجره هاي ترمال برك ، همسويي ضريب انبساط طولي پلي آميد با آلومينيوم در شرايط جوي متفاوت مي باشد .

در شرايطي كه عليرغم ظواهر امر كه به نظر مي رسد پروفيل PVC كه عمدتاً در بازار در حال مصرف براي توليد درب و پنجره ، هستند به دليل عايق بودن با توجه به متريال و مواد مصرفي در توليد اين پروفيل هاست . اين پروفيلها ، عايق بهتري در انتقال حرارت و برودت هستند ، ليكن بدليل تابيدگي و ايجاد تغيير شكل يا دفرمگي اجتناب ناپذير ايجاد شده در مدت زمان نه چندان طولاني ( 4 الي 5 سال ) و از بين رفتن آب بندي و هوابندي درب و پنجره هاي توليد شده با پروفيل هاي PVC ، بحث عايق بودن آنها با نگرش به مواد مصرفي در توليد اين پروفيلها به كلي از بين رفته و منتفي مي گردد . بنحوي كه مزيت پروفيلهاي بكار رفته در توليد و ساخت درب و پنجره ، حتي با پروفيل هاي اختصاصي غير ترمال كه فاقد تسمه پلي آميد جدا كننده جدار خارجي پروفيل آلومينيومي با لايه داخلي در سيستم هاي ترمال برك براي عايق دما هستند ، بدليل عدم دفرمگي فلز آلومينيوم آلياژي بكار رفته در توليد پروفيل هاي اختصاصي درب و پنجره هاي آلومينيومي در مقايسه با درب و پنجره توليد شده با پروفيل هاي PVC ، كارآيي مطلوب تر و بهتر خود را كاملاً آشكار مي سازد . بخصوص اينكه در بحث عايق بندي ، آب بندي و هوا بندي و به ويژه در سيستم هاي لولايي اختصاصي آلومينيومي بدليل استفاده از سه لايه لاستيك آب بندي ، از هوابندي و آب بندي بهتري برخوردارند .

با عنايت به گران بودن پروفيل UPVC  نسبت به PVC و اينكه 90 درصد از درب و پنجره هاي توليدي بدليل بحث هاي اقتصادي PVC يا UPVC  با مواد اوليه نامرغوب و ارزان هستند ، لازم است با استفاده از تجربيات و دانش فني متخصصين صاحب نظر در صنعت آلومينيوم موارد زير در رابطه با نا مناسب بودن پروفيلهاي PVC در مقايسه با پروفيلهاي آلومينيومي با سيستم هاي اختصاصي ترمال برك در ساخت درب و پنجره مطرح مي گردد :

1- نا سازگاري زيست محيطي PVC .

2- Vicat point در پروفيل PVC كه نقطه خميري شدن PVC در دماي 75 درجه سانتي گراد بوده و از دست دادن سختي و استحكام و در نتيجه شروع به نرم شدن PVC در اين دما .

3- پروفيل PVC محدوديت رنگ دارد و داراي تنوع رنگ نمي باشد .

4- خشك و شكننده شدن پروفيل PVC بر اثر مرور زمان و بوجود آمدن پديده Egeing با توجه به اختلاف قابل ملاحظه دما در شب و روز و انقباض و انبساط مداوم در بدنه پروفيل PVC كه سبب ايجاد تركهاي مويي بسيار ريز در سطح پروفيل مي گردد .

5- زنگ زدن يراق آلات مورد استفاده در سيستم درب و پنجره هاي PVC يا UPVC  در اثر استفاده در مرور زمان با ايجاد خراش با توجه به وجود روكش PVC بر روي يراق آلات و استفاده از فلز غير مقاوم در مقابل زنك زدگي و اكسيداسيون در توليد اكثر يراق آلات .

6- مقطع بزرگ و فاقد ظرافت پروفيل هاي PVC يا UPVC  در مقايسه با سيستم هاي اختصاصي آلومينيومي .

7- نا همخواني ضريب انبساط طولي پروفيل گالوانيزه بكار رفته در داخل پروفيل درب و پنجره هاي PVC يا UPVC  .

8- PVC به ازاي هر 10 درجه سانتيگراد ، 76 ميلي متر منبسط مي شود ، در حاليكه ضريب انبساط طولي در آلومينيوم به ازاي هر 10 درجه سانتيگراد 0.48ميلي متر است . بطوريكه در دماي متوسط 38 درجه سانتيگراد ، آلومينيوم كمتر از 2 ميليمتر و PVC بيش از 6 ميليمتر منبسط مي شود .

9- ضريب الاستيسيته در آلومينيوم 70000 كيلوگرم بر سانتي متر مربع و در PVC اين مقدار 28000 كيلوگرم بر سانتي متر مربع است . بدين علت است كه در پروفيل PVC بمنظور افزايش استحكام و مقاومت و جلوگيري از خميري شدن از يك پروفيل گالوانيزه داخلي براي تقويت استفاده مي شود .

10- تغيير شكل يا دفرمگي و تغيير رنگ پروفيل PVC با توجه به شرايط آب و هوايي و بويژه تابش نور خورشيد و اشعه ماوراء بنفش ، عمر آن را در وضعيت اقليمي موجود در مكانهاي مختلف در سطح كشور كاهش داده و پس از آن مشكلات زيادي را براي استفاده كننده ايجاد مي نمايد . بنحوي كه ديگر حتي پنجره يا درب با يك آب بندي معمولي نيز در اختيار مصرف كننده نيست . اين درحالي است كه پروفيل آلومينيوم با رنگهاي الكترواستاتيك نيز در مقابل اشعه ماوراء بنفش مقاوم بوده و به دليل عدم دفرمگي ، آب بندي و هوا بندي خود را از دست نمي دهد .

11- عدم امكان تعويض يا تعمير پروفيل درب و پنجره هاي PVC بدليل درز جوش بودن پروفيل ها در محل اتصالات .

12- ارزش اقتصادي ناچيز PVC در زمان بازيافت .

13- تشديد آتش سوزي .

14- سرو صدا كردن درب و پنجره ساخته شده از پروفيل PVC در موقع باز و بست در يكي از فصول سال بعلت اينكه انبساط و انقباض بالايي دارد . اگر در زمستان راحت باز و بست شود ، در تابستان بسختي باز و بست مي شود و بالعكس .

با توجه به 14 مورد مقايسه فوق و با عنايت به اين موضوع كه قسمتي از سرزمين ما داراي آب و هواي كويري مي باشد كه اختلاف درجه حرارت در 24 ساعت ، يكباره تفاوت قابل توجهي مي نمايد و همچنين قسمتي از ايران سردسير بوده و زمستاني بسيار سرد و تابستاني معتدل دارد و يا قسمتي گرمسيري داريم كه درجه حرارت تابستان در آن محلها به بش از 50 درجه سانتيگراد مي رسد ، بنظر اينجانب بر عهده مهندسين است كه در انتخاب خود طوري عمل نمايند كه به سرمايه هاي ملي مان توجه شود و اين سرمايه ها بيهوده هدر نرود .

يكي از علتها و شايد مهمترين علتي كه باعث شد كه اينجانب به اين موضوع توجه نمايم ، همان مسئله سازگاري محيط زيست و عدم آلودگي دنياي دور برمان با مواد و متريالهايي است كه محيط زيستمان را آلوده مي كند و طبيعت زيبايمان را از بين مي برد . اگر در كوهستانها ، كوهنوردي كرده باشيد ، اگر در فضاهاي سبز قدمي زده باشيد ، اگر به سواحل زيباي درياي خزر توجه كرده باشيد ، آن چيزي كه اين طبيعتهاي زيبا را زشت و بسيار بد كرده ، همان بطريهاي پلاستيكي جاي نوشابه ها ، آب معدني ، آب ميوه و ….. است . مي دانيد چرا اين اشيا طبيعت مان را بدين صورت زشت كرده است ؟ بلي علت همان ارزش كم بازيافت اين مواد و هم غير قابل تجزيه بودن آنهاست . سرنوشت درب و پنجره هاي PVC هم همينگونه خواهد بود و علت اينكه فعلاً ملموس نيست ، براي اين است كه نوپاست و تجربه نكرده ايم . متاسفانه وقتي تجربه مان كامل مي شود كه ديگر كار از كار گذشته است . مديريت مسائل زيست محيطي مان هم بصورتي نيست كه لا اقل اميدوار باشيم كه كسي به اين مسائل توجه مي كند و براي آن طرح و برنامه اي دارد ! اينجانب در سفري كه به آلمان داشتم ، مشاهده نمودم كه در فروشگاههاي بزرگ آن ، مخزني مثل ماشين لباسشويي وجود دارد كه در حال چرخش است و شهروندان بطريهاي پلاستيكي خالي مصرف شده خود را درون سبدي قرار داده و بهمراه خود به فروشگاه آورده و يكي يكي اين بطريها را (PET) بدرون اين دستگاه مي اندازند و دستگاه نيز براي هر بطري مبلغ خاصي را كه براي هر بطر بازيافت در نظر گرفته شده ، در پايان كار هر شهروند ، بصورت اتوماتيك به اين شهروند ، مي دهد . دستگاه نيز همزمان با دريافت اين بطريها آنها را مثل چرخ گوشت خرد و پودر مي نمايد . بلي در اين كشورها هم براي بازيافت موادي كه غير قابل تجزيه هستند و به محيط زيست شان لطمه مي زند ، فكري كرده اند و هم مردم تشويق به اينكار شده اند . كوهستانهايمان را نگاه كنيد ، سواحل زيباي درياي خزر را نگاه كنيد . چه بر سر ما آورده است اين بطريها . درب و پنجره PVC هم چنين مورد مشابهي را رقم مي زند .

 


مطالب مرتبط

امکان ارسال نظر وجود ندارد.